Агава американська
Агава американська – вічнозелена багаторічна рослина. Кімнатна декоративна рослина, схожа почасти на алое, або столітник, але листя у неї ширше, розміром в пів-долоні. Агава не має у кореня стебла, що піднімається над м’ясистим шиловидним листям, як це буває іноді у алое. Зазвичай агава живе 15-20 років.
Поширення: Поширена кімнатна рослина. Батьківщина – Південна Америка.
Використана частина: З лікувальною метою використовуються листя і свіжий сік рослини. Для лікувальних цілей слід вживати листя рослин, яким не менше 3 років.
Застосування агави американської
Препарати агави мають протизапальну, антисептичну, болезаспокійливу, сечогінну, відхаркувальну властивості. Листя трирічної і більш старшої рослини застосовують у свіжому вигляді зовнішньо при наривах, запаленні сідничного нерва. Лист прикладають до хворого місця розрізаною стороною, але максимально обережно – можна викликати сильні опіки! При лікуванні агавою ішіасу у деяких хворих з підвищеною чутливістю шкіри відзначають сильний жар, значний біль. Щоб зменшити подразнення шкіри, на болюче місце час від часу необхідно накладати тонким шаром свіжий сир і змащувати місця докладання рослинними оліями.

Рецепти з агавою американською:
свіже листя розщеплюють і прикладають до хворих місць внутрішньою стороною, зверху накладають вату або теплу пов’язку. Використовують при лікуванні наривів, запалення сідничного нерва, фурункулів.
свіжий сік з агави (у поєднанні з полином) вживають замість настою або відвару по 20 крапель на ложку води, що особливо рекомендують при розвитку водянки і для нормалізації функціональної діяльності шлунка і кишечника.
порошок готується з розчленованого, висушеного на повітрі листа, запашного і просіяного. Зберігати в сухому місці. Приймати по 0,2-0,5 г (брати на кінчик складаного ножа) 3 рази на день.
Протипоказання:
У осіб з дуже чутливою шкірою при накладанні на хворе місце і тривалому триманні агави виникає сильне печіння, але боятися такої реакції не слід. Для зменшення подразнення шкіри до хворого місця треба час від часу прикладати тонким шаром свіжий сир.
Джерело: http://fitoterapevt.pp.ua/likarski-roslini/agava-amerikanska-agave-americana |